top of page

Tak jsme tu - Toronto

  • Obrázek autora: Martina a Šimon
    Martina a Šimon
  • 7. 12. 2019
  • Minut čtení: 4

Aktualizováno: 27. 1. 2020

Dovolte nám se nejdříve podělit o zážitky a vysvětlit, jak jsme do Toronta vůbec dostali. Poté co jsme se rozhodli přestěhovat do Calgary nás napadlo využít možná i poslední šanci a navštívit město Toronto. Jak už z předchozích článků víte, bydleli jsme na farmě od Toronta vzdálené 5 hodin na jihu Ontaria a jediná možnost pro nás byla autobusová doprava. Zvolili jsme opět společnost Greyhound a i po předchozí zkušenosti jsme se rozhodli, že této společnosti dáme ještě druhou šanci, jelikož po příletu do Kanady měla tato společnost 45 minutové zpoždění, navazující spoj jsme tehdy stihli naštěstí přesně na čas. I když cena 25 CA$ za osobu, včetně zavazadel je bezkonkurenční, tak jsme se opět ve společnosti zklamali. Více než dvouhodinové zpoždění, opět s nepříjemným řidičem bylo pro nás poslední kapkou v důvěře u této společnosti. Komunikace s podporou nulová a defacto jediná informace byla od nádražního personálu, že toto je u společnosti normální, a že se také dost často stává, že autobus nepřijede vůbec. Jak jsme zmiňovali nám autobus po dvou hodinách naštěstí dorazil, ale pokud plánujete cestovat po Kanadě nějakou autobusovou dopravou, tak Greyhound za nás určitě nedoporučujeme..

I když nám zpoždění zkrátilo i tak už omezený čas v Torontu, nerozhodilo nás to, hodili jsme kufry do předem domluveného apartmánu přes AirBnB a vyrazili se kouknout na život asi v největším městě, které jsme kdy v životě navštívili. První minuty byly opravdu zajímavé, jelikož přímo v naší ulici jsme byli svědky požáru. Necelých 200m od našeho noclehu vznikl požár v bytě ve druhém patře a my viděli na vlastní oči zásah dvanácti požárnických vozidel. Vše naštěstí dopadlo dobře a my s klidným svědomím, že naše ulice nelehne popelem pokračovali na naší první bod zastávky - k nápisu Toronto v centru města. Rozhodli jsme se jít pěšky, tak abychom si užili město naplno. Po prvních chvílích nám je jasné, že toto město je hodně multikulturní. Člověk zde hledá pravého Kanaďana opravdu těžko, což bylo pro nás docela překvapením po třech měsících strávené na farmě a obklopeni kanadskou komunitou. Nadšení a chuť poznat město nám to však nevzalo. Za relativně krátkou dobu jsme toho navštívili hodně a my jsme pro vás připravili několik tipů na místa, co stojí za navštívení.


CN Tower

Telekomunikační a turistická věž přímo v downtownu města. S výškou 553 metrů je určitě jedním z největších lákadel. Vstupné se pohybuje kolem 38 CA$ pro výhled ze dvou úrovní pozorování. Výhled ze tří úrovní pozorování včetně nejvyšší úrovně SkyPod vychází okolo 53 CA$. Pokud se však bojíte výšek nebo nechcete platit za vstup určitě se vyplatí alespoň strávit čas pod věží.

Ripley's Aquarium of Canada

Akvárium se nachází pod CN Tower a nabízí 5,7 milionů litrů mořských a sladkovodních stanovišť z celého světa. Exponáty obsahují více než 16 000 exotických mořských a sladkovodních vzorků z více než 450 druhů.


Pivovar Steam Whistle

Nezávislý pivovar, založený v roce 2000 se nachází pár minut od CN Tower a v letních dnech nabízí i zahrádku s krásným výhledem na tuto věž. Společnost vyrábí pivo plzeňského typu, v roce 2019 zahájili produkci světlého piva.


Lake Ontario

Jezero je jedním z pěti velkých jezer v Severní Americe. Na severu, na západě a jihozápadě je obklopena kanadskou provincií Ontario a na jihu a východě americkým státem New York, jehož vodní hranice se setkávají uprostřed jezera.


Scotiabank Arena

Domov hokejistů Toronto Maple Leafs (NHL) a basketbalistů Toronto Raptors (NBA).


Hockey Hall of Fame

Věnováno historii ledního hokeje, je to muzeum a síň slávy, která pořádá výstavy o hráčích, týmech, záznamech z NHL, memorabiliích a NHL trofejích, včetně Stanley Cupu. Hokejová síň slávy také pořádá od roku 1998 exponáty Mezinárodní hokejové federace (IIHF) a je zde k vidění i spoustu českých hokejistů.


Niagarské vodopády

I když se vodopády nenacházejí přímo v Torontu, stojí za to je alespoň zmínit. Tři sousedící vodopády na řece Niagara, která vytéká z Erijského jezera a vtéká do jezera Ontario. K vidění je duhový most, který pomyslně spojuje Kanadu a USA.

Samozřejmě vše navštívit během jednoho dne je nemožné, a tak naše tipy na místa jsou buďto z naší společné cestovatelské cesty a z cesty, kterou absolvoval Šimon o rok dříve. Možná vás napadla i otázka ohledně dopravy. My jsme naše místa obešli pěšky, ale samozřejmě pro delší cesty se zde nachází půjčovny aut, taxi služby, UBER a především městská doprava, která je o poznání dražší než co známe z Česka, ale za to není vůbec komplikovaná a člověk se po pár minutách dobře zorientuje. Jedna jízda vyjde na 3.25 CA$ a celodenní jízdenka na 13.00 CA$. Jestli byste chtěli strávit v Torontu alespoň měsíc, tak se měsíční jízdenka může vyšplhat až na 151.15 CA$.


To by bylo z našeho torontského ohlédnutí zpět vše a my můžeme toto město všemi deseti doporučit k navštívení. Pokud jste již v minulosti navštívili Toronto a máte nějaká doporučení pro ostatní, můžete se o ně podělit v komentářích a my jej s radostí přidáme do článku. V příštím příspěvku se můžete těšit na poznatky z města Calgary, kterých je opravdu mnoho.

Comments


bottom of page